Алёна Сибирякова

Управляющий партнер Группы компаний Rost Group, входит в состав Украинского клуба АСПЕН (г. Киев), дипломированный член CIPR

С точки зрения деятельности, событие - это действие

Новости

Психологія вірусного контенту

28 липня 2014


Активні користувачі інтернету щодня відправляють 400 млн. твітів, завантажують 144000 годин відео на YouTube і публікують 4,75 млрд. постів у Facebook. Наш простір наповнений цифровим шумом, і серед такої великої кількості інформації багато маркетингових кампанії часто залишаються непоміченими. Щоб виділитися, потрібно зрозуміти, що ж викликає підсвідомий відгук у вашої аудиторії.

Психологічні прийоми, які допоможуть поліпшити вашу маркетингову стратегію

1. Синаптична гра
2. Пошук новинок
3. Інформаційний пробіл
Як пробудити у користувачах цікавість?

Сфокусуйтеся на написанні провокативних заголовків. Випробуйте кілька, перш ніж вибрати один, що викликав найбільший відгук. Наприклад, сайт Upworthy, зазвичай вибирає з 25 заголовків, поки не зупиниться на кращому.

Розміщуйте інформаційні прогалини у кожному пості, щоб користувач напевно ознайомився з усією інформацією. Наприклад, на головній сторінці сайту публікуйте тільки частину посту, а щоб прочитати продовження, користувачеві доведеться клікнути по посиланню.

Неврологія допомагає зрозуміти, чому люди вибирають те, що вибирають, а також може посприяти поліпшенню маркетингової стратегії. Однак є ще одна найважливіша складова успіху - емоції. Вони ріднять всі психологічні аспекти, про які йдеться вище, і здатність мозку до формування ідей.

Багато хто намагається з'ясувати, чому контент стає вірусним, і, здається, деяким компаніям вдалося зібрати разом шматочки головоломки. Приміром, фахівці з Fractl провели дослідження, присвячене «вірусним» емоціям. Результати показали, що деякі емоції куди більш заразливі за інші. Лідірують довіра, страх, подив, сум, огида, гнів, передчуття, радість.

Плануючи рекламну компанію, намагайтеся не забувати про емоції. Hubspot також склав рейтинг найбільш «вірусних» з них:

Перші місця в рейтингу відведені подиву та інтересу. Бажано вибудувати вашу маркетингову кампанію так, щоб вона викликала у споживачів саме ці емоції. Щоб цього домогтися, зверніть увагу на те, про що говорять люди навколо вас, які теми їх хвилюють.

Докладніше

Наши партнеры