Алёна Сибирякова

Управляющий партнер Группы компаний Rost Group, входит в состав Украинского клуба АСПЕН (г. Киев), дипломированный член CIPR

С точки зрения деятельности, событие - это действие

Новости

9 з 1/2 золотих правил брендингу

12 липня 2014Запускаючи новий бізнес, творці обов'язково звертаються за консультацією в брендингові або комунікаційне агентство. Відразу стає очевидним, що створення і підтримка бренду вимагає великих тимчасових і грошових ресурсів, але найстрашніше, що за реалізацію складних схем фахівці просять семизначні суми. Насправді, є 9 з половиною чітких і цілком прозорих принципів, дотримуючись яких, бренд буде вибудовуватися сам.

Бачення майбутнього бренду - перший крок на шляху до заповітної мети. Воно повинно виходити від лідера компанії, який чітко уявляє, яким повинен бути бренд в майбутньому.
Сенс показує споживачеві, в якому напрямку рухається компанія. Назва, логотип, рекламні комунікації є своєрідним маркетинговим транспортом, який допомагає донести зміст до свідомості покупців.

Автентичність - власна культура компанії, яка задає той неповторний стиль, що відрізняється від інших. Чи робимо упор на креативність або інновації, на показну розкіш або строгість - залежить тільки від того, як ви бачите компанію.

Відмінності - важлива частина, на якій ґрунтується позиціонування. Таким чином, людина, навіть не вчитуючись у біл-борд, зрозуміє, про яку компанію йде мова, побачивши співробітника у форменому одязі, не замислюючись, визначить, де він працює. Але щоб це працювало на рівні свідомості, характерні відмінності повинні бути у всіх видах комунікацій. Якщо, наприклад, у нас чорно-білий стиль, то ці кольори повинні бути присутнім і в логотипі, і на рекламних щитах, і на одязі.

Гнучкість допомагає бренду залишатися актуальним і затребуваним на ринку. Змінюється мода або переваги цільових груп, цей принцип допоможе підлаштуватися під нові обставини, при цьому зберігаючи корінну сутність бренду.

Узгодженість виражається у проведенні єдиної стратегії по всіх напрямках, що дає можливість не тільки зберегти традиції, а й розвиватися.

Стійкість допомагає споживачеві зрозуміти, що у бренда є незмінні цінності, за які, крім усього іншого, його і обирають.

Послідовний розвиток відбивається в однаковості дій на різних рівнях компанії, від вищої ланки до рядових співробітників.

І ось, ми підійшли до найбільш довгоочікуваного пункту. Формування цінностей бренду - вінець зусиль, домогтися якого можна після успішного проходження всіх попередніх кроків. Саме цінність для споживача визначає цінність самого бренду, що згодом позитивним чином позначається на його капіталізації.


Джерело

Наши партнеры