Алёна Сибирякова

Управляющий партнер Группы компаний Rost Group, входит в состав Украинского клуба АСПЕН (г. Киев), дипломированный член CIPR

С точки зрения деятельности, событие - это действие

Новости

Мобільні технології на озброєнні торгових продовольчих мереж

12 липня 2014


Масова реклама і просування товарів і послуг по каналу мобільного зв'язку успішно застосовуються торговельними мережами, автодилерами, страховими та інвестиційними компаніями, організаторами спеціальних заходів, виробниками різної продукції, медіа-компаніями та багатьма іншими.

Масовість, оперативність, багатофункціональність і гнучкість мобільної комунікації з клієнтами можуть стати визначальними якостями для використання даного сервісу, коли аудиторія величезна, динаміка товарообігу стрімка, а конкуренція вкрай жорстка. В даний час подібними характеристиками володіють торговельні продовольчі мережі.

Покупці на продовольчому ринку губляться у великій кількості доступних товарів, магазинів, супермаркетів і гіпермаркетів, а комунікація з ними по такому каналу, як SMS, могла б спрямувати гігантський потік попиту у потрібне продавцю русло.

У західній маркетинговій практиці вже існує безліч прикладів використання sms-інформування та інших інструментів мобільного маркетингу торговими продовольчими мережами. Деякі з рішень бачаться досить продуктивними, тому нам хотілося б про них розповісти.

1. Роздрібна мережа Wal-Mart Stores Inc., США
Найбільша у світі роздрібна мережа Wal-Mart Stores Inc. запустила систему оперативного сповіщення покупців про знижки і актуальні пропозиції своєї мережі. Інформування відбувається за допомогою SMS-розсилок. Хоча подібний механізм взаємодії з клієнтами не новий, дивує його ефективність: за 3 місяці існування проекту на сервіс підписалися 10% покупців мережі.

2. Wal-Mart Stores Inc. спільно з Disney Channel, США
Wal-Mart стимулює продажі товарів до навчального року за допомогою творчого підходу до використання мобільних технологій. Спільно з телеканалом Disney Channel і торговою маркою Hannah Montana, що з'явилася на тлі зростання популярності однойменного серіалу, запущений сервіс "Дзвінок - будильник".
Спеціально до початку навчального року батьки можуть підписати своїх дітей на дзвінки та SMS-повідомлення від Hannah Montana, націлені на якнайшвидше їх залучення до навчального процесу. Герої серіалу можуть будити дітей в призначений час, нагадувати про майбутні предмети і завдання. Наскрізна ідея сервісу - готуючись до школи, не забудьте придбати все необхідне від Hannah Montana в найближчому до Вас магазині Wal-Mart.

3. Мережа супермаркетів Kroger, США
Мережа Kroger запустила програму з розповсюдження мобільних купонів серед своїх власників фірмових карт. Система дозволяє покупцям вибрати зі списку ряд доступних купонів на знижку, які вони отримують на телефон, і додати їх на свій клієнтський рахунок.
Унікальність проекту в тому, що в ньому задіяні дисконтні карти магазину. Споживач може "прив'язати" до карти свій мобільний телефон, приймаючи мобільні купони. При цьому знижка буде автоматично активуватися, коли покупець прийде в магазин і пред'явить на касі дисконтну карту.
У проекті вже взяли участь їхні постачальники - найбільші бренди продуктового ринку - Clorox, ConAgra, Del Monte, General Mills, Kimberley-Clark і Unilever.

4. Роздрібна мережа Tesco, Великобританія
Найбільша роздрібна мережа у Великобританії Tesco запустила власний WAP-портал, який містить інформацію про розташування магазинів, часу їх відкриття, а також додаткову інформацію, яка може бути цікава їх клієнтам: дієти, книжковий клуб, розваги. Щомісяця їх мобільний сайт відвідують 300,000 унікальних користувачів.

5. Торгова мережа Redwood City, Південна Африка (Кейптаун)
Торгова мережа Redwood City запустила систему SMS-інформування про знижки та акції, що проходять у магазинах. Всі бажаючі можуть підписатися на отримання даної інформації, а стимулюється підписка розіграшем призів (подорож за море, безкоштовні покупки і т.п.).
У світовій практиці існує також безліч інших прикладів використання найбільшими торговельними мережами технологій мобільного маркетингу для стимулювання продажів і підвищення лояльності своїх реальних і потенційних клієнтів. Проте і в Росії мобільний маркетинг знайшов собі застосування у сфері мережевої торгівлі продуктами.


Джерело

Наши партнеры