Алёна Сибирякова

Управляющий партнер Группы компаний Rost Group, входит в состав Украинского клуба АСПЕН (г. Киев), дипломированный член CIPR

С точки зрения деятельности, событие - это действие

Новости

Тренди використання email для бізнесу в 2014 році

27 червня 2014


При підготовці звіту використовувалися дані про 150 000 email-кампаній, здійснених клієнтами HubSpot, у ході яких було відправлено близько 500 млн. маркетингових повідомлень. Крім того, були використані дані про 6,4 млн. повідомлень з особистого листування

Зображення vs текст
Дослідження трендів email-маркетингу вперше було проведено фахівцями HubSpot у 2011 році. Тоді, як і у 2014 році, респондентам задавали питання про те, в якому вигляді вони воліють отримувати листи від брендів - у текстовому або графічному. Що тоді, що зараз, абсолютна більшість учасників опитування (2/3) заявили про те, що їм більше подобаються email-повідомлення, інформація у яких представлена головним чином зображеннями.
При цьому, дослідникам вдалося з'ясувати, що показники відкриття (open rates) листів з великим числом зображень зазвичай нижче.

Покупки з рекламних листів
У ході двох опитувань 2011 та 2014 респондентам задавали питання про те, як часто вони роблять покупки, перейшовши на сайт прямо з маркетингового email-повідомлення. Проаналізувавши дані двох досліджень, фахівці HubSpot виявили тренд до збільшення числа користувачів мережі, які ніколи не роблять покупки подібним чином. У 2011 році тільки 25% відповіли «ніколи», в той час як в 2014 році число таких людей збільшилася до 35%.

Фільтри та небажані повідомлення
Більше половини всіх опитаних у нинішньому році (54%) заявили про те, що використовують фільтри для автоматичного сортування вхідної кореспонденції.
Отримавши небажане повідомлення, велика частина користувачів видаляє його (68%), на другому місці за популярністю - відписка від розсилки (58%), і тільки 49% людей позначають повідомлення, як спам - досить несподівана і приємна новина для маркетологів.

Дуже цікава статистика про фільтрації листів користувачами з різним рівнем доходу. За даними дослідників, чим більше дохід користувачів інтернету, тим менше їх число використовує новий вид поштової скриньки Gmail (priority inbox).

Ідеальний час відправки
У ході аналізу зібраних даних дослідники встановили, що у повідомлень, відправлених у суботу та неділю, показник CTR був вище, ніж у листів, відправлених в робочі дні. При цьому по буднях користувачі більше кликали на листи, отримані в середу, четвер і п'ятницю, а понеділок і вівторок виявилися найменш перспективними днями для розсилок.

У плані відкриття листів досить явно проявився і принцип Парето - 50% послань відкривалися в перший день після їх відправлення. Після цього відсоток відкриття падав. До 12-го дня після відправки відкривають зазвичай 80% листів.

Пристрої для читання пошти
Розвиток мобільних технологій знаходить своє відображення і в тому, як люди дивляться свою пошту. Більшість опитаних користувачів (57%) повідомили, що читають повідомлення з мобільних пристроїв. При цьому за допомогою планшетів працюють з email 33% опитаних - дивно високий показник, враховуючи імідж подібних пристроїв, як «девайсів для розваг».

Gmail є найпопулярнішим веб-клієнтом для роботи з поштою - його частка становить 27%. Введення нової системи розбивки листів за пріоритетами помітно знизило показник відкриття для цієї поштової системи (падіння на 24% у період з травня по листопад 2013 року), однак, скасування автоматичного блокування зображень, навпаки, позитивно позначилася на цьому показнику.

Детальніше

Наши партнеры