Алёна Сибирякова

Управляющий партнер Группы компаний Rost Group, входит в состав Украинского клуба АСПЕН (г. Киев), дипломированный член CIPR

С точки зрения деятельности, событие - это действие

Новости

Тренди в дизайні логотипів 2014

20 червня 2014


Якщо будинок стоїть у нас на першому місці, а робота - на другому, то екран смартфона - безумовно на третьому. Кількість людей, що користуються смартфонами, стрімко зростає від 21% у 2010 році до 63% цього року.
Сьогодні люди дивляться на світ через екран розміром з візитну картку. І це багато до чого зобов'язує і багато в чому змінює підхід до створення логотипів.
До такого висновку редактори авторитетного видання LogoLounge прийшли, вивчивши 212000 логотипів, надісланих на сайт від дизайнерів з усього світу. Коли тобі доводиться пробратися через таку кількість знаків, тренди стають очевидними.
Моно-герб
Лінії однієї товщини, поєднання типографіки та ілюстрації - один з головних трендів цього сезону. Ці прості і невагомі логотипи тільки підтверджують ідіому про те, що "Ви ніколи не можете бути занадто багатим або занадто худим". Багато дизайнерів навмисно відмовилися від кольору, оголюючи самий скелет своїх логотипів.
Букви штабелями
Скромні дефіси можуть поховати свою надію, а дизайнери повинні їм у цьому допомогти - зникла необхідність розділяти букви в логотипах. Нова турбота - загальна кількість переносів. Рішення проблеми занадто упертих і довгих назв просте - розбити їх на сегменти і "упакувати" в коробку. Вуаля! І у нас є компактний логотип, який відмінно виглядатиме на футболці.
Географія
Додати в логотип компанії контур її країни - що може бути нового у подібному рішенні? Проте сучасний тренд показує, що рішення, яке лежить на поверхні, все ще може підносити сюрпризи. Національна ідея, схоже, отримує все більше ентузіастів, готових по-новому поглянути на різноманіття державних кольорів і символів. Це не означає, що будь-який подібний логотип приречений на успіх. Але, дивіться, раптом обриси Бразилії проявляються у пінній шапці на пивному кухлі, і Африка несподівано вгадується серед інших плям на шкурі леопарда - ось воно, справжнє диво!"
Від руки
Стиль "від руки" перекочував у логотипи зі світу друкованих сторінок і ілюстрацій. Дизайнери одночасно і повстають і закохуються у ці неотесані шрифти та їх шаблони. Зараз кількість їх наближається до критичної позначки, і саме час задатися питанням, наскільки така айдентика сприймається споживачами.
Плоскі грані
Інша не менш плідна тенденція в логодизайні - це грані. Вони вперше з'явилися як спроба створити тривимірні об'єкти з декількох пересічних площин. Використовуючи градієнт і прозорість, логотип робили об'ємним. Цей тренд пішов у минуле, і тепер ті ж грані виглядають плоскими. Більше ніяких спроб обдурити очі.
Каркас
Більше схожі на інструкції по збірці, це логотипи, в яких грані і лінії вперше з'єднуються і показують багатоплановість предмета. Виконані в чорно-білій гамі, вони досягають об'ємності за рахунок схематичного промальовування країв, а сам об'єкт здається невидимкою. Додаємо трохи нахилу, щоб створити глибину, і глядач сам інстинктивно вгадує ці лінії, в які упакований предмет з чрезвичаною цінністю.
Використання такого каркасного рішення, створеного з математичною точністю, народжує наукові асоціації. А це відмінно підходить клієнтам, що працюють в архітектурних, хімічних і цифрових вишукуваннях.
Звіринець
Плоский - так. Прозорий - так. Тварини - так. З'явившись, здавалося б, в різних географічних частинах світу, всі ці логотипи виконані з невеликої жменьки геометричних фігур - простіше нікуди. Хоча я абсолютно впевнений, що зможу зліпити з цих частин будь неживий предмет, дизайнери реально і вперто зациклилися на тваринах.
Користь від таких лого все ж є - їх ясність і чіткість, увага та прозорість у відносинах з клієнтами. Погодьтеся, здорово крізь шари бачити, що використовується в якості будівельних блоків.
Хвилі
Навряд чи нам можна використовувати ім'я зареєстрованого продукту для тренда, тому назвемо його "Хвилі", а не Wi-FI. Термін, що охороняється авторським правом став таким поширеним, що скоро цілком може закінчити, як аспірин і термос. Але ось у чому заковика. Покажіть три вигнуті або просто лінії, які зменшуються до центру, і всіц у кімнаті скажуть вам, що ви представляєте Wi-FI®. Хоча насправді, логотип Wi-Fi Alliance не має таких ліній.
Споживачі знають, що ці хвилі означають присутність цивілізації у повітрі. Що вони можуть підзарядитися і, схрестивши пальці, зловити бездротове з'єднання. Загальний значок з хвилями з'являється на більшості пристроях при підключенні до мережі. Крім того, символ заховай означатиме будь-яке з'єднання, навіть якщо воно аналогове.
Шестигранник
Бджоли знали, що шестигранник - це універсальна будівельна форма, задовго до людей. Подивіться на верхній кут ідеального куба, і що ви побачите? Ще один шестигранник. Звичайний багатокутник з шістьма рівними сторонами - ідеальна покрівля для даху. Тоді чому ж дизайнери тільки з минулого року почали зариватися в лавині логотипів шестрігранной форми?
За всім цим і не тільки причин, дизайнери так чи інакше тяжіли до шестикутники, але кожен у своїй манері. Тому для демонстрації цього трнеда ми вибрали чотири різних прикладу.
Помпони
Ні, це вам не прості кулі з пухом. Такі логотипи являють собою серію відрізків з точкою зборки посередині. Крім загальної точки перетину є й інші правила. Деякі з них мають випадковий характер, а інші виявляються з великою регулярністю. Одні демонструють прозорі сегменти, а треті непроникні, як ніч.
Ось так нехитро помпони розкривають загальноприйняту і глобальну тему переваги множини і взаємозв'язку кожної його елемента один з одним.
Плетіння
Вся суть ткацтва - це здатність за допомогою ідеальної послідовності та організації перетворювати тонкі нитки в цілі полотна. Ми вже показували вам варіанти тканих логотипів, але цього року генетика перестрибнула через паркан. Дизайнери усвідомили цінність ідеї ткацтва, але пішли дещо іншим шляхом.
Ці лого взяли від плетіння його міцність і грунтовність, але хтось крикнув: "Тканина на першому, вишивка на друге", - і понеслося. Текстиль дуже різноманітний, це факт. Тому більшість цих рішень є результатом в'язання гачком, штопаних та інших способів роботи зі стежками. Цей підхід демонструє споживачеві невидиму і тонку сторону, здавалося б, грунтовних речей.
Таблички
Прагнення до простоти, мабуть, не може бути більш очевидним. Тільки один колір і ніяких градієнтів, будь ласка. Проста, але символічна форма. Можна взяти силует, але плоский. Переконайтеся, що текст короткий і по суті. Я назвав їх "табличками", тому що вони часто нагадують мені прості геометричні фігури з назвою чого-небудь.
Ці рішення такі спартанські, якими логотипи тільки можуть бути, і їх послання недвозначне. У порівнянні з глянцевими, прозорими і перевантаженими зайвими сутностями їх побратимів.
Зв'язки
Доказ того, що хот-доги можуть бути зроблені з чого завгодно і що завгодно може бути виготовлене з хот-догів. Подібні логотипи показують, як кілька компонентів працюють разом для загального блага. А сполучні перекриття служать суглобами логотипів. Споживачі можуть навіть знайти їх функціональні прототипи в реальному житті. Доброзичливі і доступні, без гострих кутів, вони нагадують іграшки з нашого дитинства.
Рух
Все, що дизайнери знають про демонстрації руху, вони почерпнули з коміксів Стена Лі. Навіть найбільш динамічний супергерой був просто стаціонарної плоттю, поки навколо нього не намалювали кілька смуг. Під впливом іконок для мобільних додатків лого з лініями руху навіть стали олдскульними. Але проста графічна мову - як і раніше краща і перевірена. Якщо щось включається, воно випромінює лінії. А якщо щось дзвонить, то просто додайте лінії вібрації.

Джерело

Наши партнеры